Strona głównaInneCzym nas kusi Ninja Sushi?

Czym nas kusi Ninja Sushi?

Każdy doskonale wie, że klasyczne sushi jest na wagę złota. Poznaj Ninja Sushi, czyli nową jakość na rynku kuchni japońskiej!

Ninja Sushi Kraków – rewolucja kulinarna tuż za rogiem

Kuchnia japońska uważana jest za jedną z najlepszych na świecie nie bez przyczyny. Połączenie smaków surowej ryby, wasabi, ryżu i aromatycznych sosów to gotowy przepis na prawdziwą ucztę dla podniebienia. Jeszcze kilka lat temu liczba lokali serwująca maki-zushi i nigiri była w Polsce ograniczona, a nieliczne restauracje windowały ceny w górę, przyczyniając się do postrzegania japońskich rolek jako dań premium. Lokalne rynki gastronomiczne jednak nieustannie się zmieniają, o czym świadczy pojawienie się na nich nowego gracza, jakim jest sieć Ninja Sushi. Serwowanie dań z jakościowych produktów za przystępną cenę stało się dla jej twórców ideą przewodnią, a na efekty zainicjowanej w ten sposób rewolucji nie trzeba było długo czekać. Również i stolica województwa małopolskiego doczekała się marki, która nie bez powodu już na samym początku okrzyknięta została topowym miejscem oferującym sushi na dowóz w całym Krakowie.

Co wyróżnia Ninja Sushi?

Przygotowanie klasycznego sushi to tylko pozornie proste zadanie, które nie wymaga dużych umiejętności kulinarnych. W rzeczywistości klucz do zaspokojenia potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów leży w odpowiednim wyselekcjonowaniu składników, które następnie zostaną poddane obróbce. W Ninja Sushi Kraków doskonale wiedzą, że świeża ryba i optymalny czas gotowania ryżu to podstawa sukcesu, jaką jest stworzenie bazy do finalnego smaku całego zestawu. Kolejnym etapem jest dobór dodatków, które nie powinny stłumić rybnego smaku, lecz podkreślić aromat tradycyjnej kuchni japońskiej. Z tego powodu powszechnie wykorzystywane są algi, sosy orzechowe, kimchi, nori, sezam, mango i chili. Wreszcie kompozycja, czyli połączenie wymienionych składników we właściwych proporcjach, tak aby bukiet smaku w pełni wpasowywał się w potrzeby miłośników orientalnych kulinariów. Tworzenie sushi w Japonii jest traktowane jako forma sztuki – dlaczego zatem nie zacząć postrzegać tej zdolności w taki sposób również i w Polsce?

Czy sushi na dowóz ma sens?

Tradycjonaliści i przeciwnicy zamawiania jedzenia na dowóz od lat powtarzają jak mantrę jeden argument – transport dań tego typu wpływa na pogorszenie ich walorów smakowych. Okazuje się, że proponowana przez Ninja Sushi rewolucja to nie tylko idealne wyważenie kwestii smaku i przystępności cen, ale też i nowa jakość w obszarze dowozu jedzenia do domu klientów. Intuicyjny system pozwala na stworzenie połączenia unikalnego zestawu rolek, sosów oraz dodatków w postaci napojów i bowli, a całość jest dostarczana w najszybszy możliwy sposób bezpośrednio do domu osoby zamawiającej. Jest to zatem alternatywa dla działających na rynku firm oferujących dostawę jedzenia, których jakość świadczonych usług systematycznie spada. W przypadku Ninja Sushi klienci mogą wybrać telefoniczny lub internetowy sposób zamówienia, a także w razie potrzeby dostosować godzinę dostawy i sposób płatności do swoich potrzeb. Dość z oczekiwaniem na dowóz – Ninja Sushi stawia na wewnętrzne rozwiązania, które dla klientów mają być niezawodne.

Czy Ninja Sushi jest warte uwagi?

Każdego roku na kulinarnej mapie Krakowa pojawia się przynajmniej kilkadziesiąt nowych lokali, które szumnie określają się mianem najlepszych w swojej kategorii. W przypadku większości z nich ambicje rzadko idą w parze z jakością, jednak Ninja Sushi Kraków wydaje się być wyjątkowe pod tym względem. Tradycyjna japońska kuchnia podana pasjonatom dobrego jedzenia w oryginalny, nowoczesny i wygodny sposób. Czy powinniśmy oczekiwać czegoś więcej, aby się skusić?

Artykuł gościnny.

Powiązane

Zobacz to: