Strona głównaCelebryciJakub „Patec” Patecki zdobył Mount Everest!

Jakub „Patec” Patecki zdobył Mount Everest!

Jakub Patecki, polski youtuber, zaszokował swoich fanów informacją, którą opublikował na początku tego roku. Ogłosił, że rozpoczyna przygotowania do zdobycia Mount Everestu! Wyprawa była połączona ze zbiórką pieniędzy dla fundacji Cancer Fighters i okazała się wielkim sukcesem!

Kim jest Jakub „Patec” Patecki?

Jakub „Patec” Patecki to 26-letni influencer i youtuber, znany głównie z wcześniejszego członkostwa w ekipie „Friza”. Do tej pory jego twórczość opierała się na opisywaniu własnych doświadczeń zebranych podczas wypraw po całym świecie. Jednak na początku 2024 roku młody youtuber ogłosił, że w połowie roku zamierza zdobyć najwyższy szczyt świata – Mount Everest.

Wejście na szczyt w szczytnym celu!

Jakub Patecki miał już na swoim koncie kilka znaczących osiągnięć w górskiej wspinaczce. Pod koniec 2023 roku zdobył szczyt Nepalu – Mount Ama Dablam, a o swoich poczynaniach regularnie informował fanów na Instagramie. Nie inaczej było i tym razem. 26-letni influencer relacjonował swoje przygotowania do wyprawy, które trwały niemal pół roku. Przez kilka miesięcy intensywnie trenował, ponieważ próba zdobycia najwyższego szczytu świata zawsze wiąże się z ogromnym ryzykiem i niebezpieczeństwem.

6 kwietnia „Patec” rozpoczął swoją wyprawę, a w połowie maja przyszła pora na atak szczytowy. 21 maja, około godziny 2 w nocy polskiego czasu, media społecznościowe obiegła wiadomość, że Jakub Patecki wspiął się na Mount Everest. Za poczynania młodego Polaka w Azji trzymał kciuki cały kraj, a już z pewnością podopieczni fundacji Cancer Fighters.

Ogromna suma dla fundacji Cancer Fighters

Jakub Patecki zdobył nie tylko najwyższy szczyt Himalajów – Mount Everest. Jego akcja charytatywna również odniosła sukces. Zbiórka zapoczątkowana przez influencera z Krakowa wystartowała 16 maja i trwała do 22 maja. Jest to czas, w jakim przeprowadzany był atak szczytowy influencera. Jednak już przed finałem całej akcji udało się zebrać kwotę znacznie większą niż zakładany cel, który wynosił pół miliona złotych. Cała kwota zostanie przeznaczona na walkę chorych onkologicznie dzieci, będących pod opieką fundacji Cancer Fighters, którym Jakub Patecki zadedykował swoją wyprawę na najwyższy szczyt świata.

Na portalach bukmacherskich możesz obstawiać nie tylko sportowe imprezy, mecze i rozgrywki, lecz także wydarzenia z całego świata, np. wybory polityczne czy właśnie szlachetne akcje, jak chociażby ta zorganizowana przez młodego Polaka. Tym razem Betfan, czyli legalny bukmacher z licencją Ministerstwa Finansów i zarazem pionier nietypowych akcji, postanowił wesprzeć influencera w jego próbie zdobycia szczytu Himalajów. Portal oferował 200 zł dla każdego gracza, który zdecydował się obstawić zakład, jeśli influencerowi udałoby się wejść na szczyt. Dokładnie tak przewidywały zakłady bukmacherskie, Jakubowi Pateckiemu udało się osiągnąć zamierzony cel i zdobyć najwyższy szczyt świata, a tym samym wesprzeć podopiecznych fundacji Cancer Fighters.

Artykuł sponsorowany.

Powiązane

Zobacz to: