Dobra Fabryka

Produkujemy dobro

Dobra Fabryka to druga z fundacji (obok Fundacji Kasisi) założonych przez Szymona Hołownię. Celem Fundacji jest “produkcja dobra” w tych zakątkach świata, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, radość, zdrowie i życie. Każde z wybranych miejsc założyciel Fundacji regularnie odwiedza, by na bieżąco weryfikować potrzeby i optymalnie udzielać pomocy.

Dobra Fabryka działa tam, gdzie pomoc potrzebna jest najbardziej. Wspieramy mieszkańców najbiedniejszych regionów świata, często nękanych wojnami, kryzy- sami humanitarnymi, biedą, głodem i brakiem perspektyw na przyszłość. Produkujemy tam dobro w czterech wymiarach: lecząc, karmiąc, ucząc i dając pracę.

Rocznie docieramy do ponad 30 000 osób w potrzebie.Niesiemy pomoc w 9 krajach:

>> Burkina Faso
>> Demokratyczna Republika Konga

>> Mauretania
>> Rwanda
>> Senegal
>> Togo
>> Bangladesz
>> Chiny
>> Polska

Realizujemy 10 dużych projektów pomocowych

>> Projekt rolniczy, Gourcy, Burkina Faso
>> Szpital w Demokratycznej Republice Konga
>> Ośrodek Dożywiania w Demokratycznej Republice Konga

>> Ośrodek Dożywiania w Mauretanii
>> Hospicjum w Kabudze, Rwanda
>> Apteka w Saoudé, Togo
>> Szkoła Zawodowa dla dziewcząt w Senegalu
>> Obóz dla uchodźców w Bangladeszu
>> Ambulatorium psychologiczne w Chinach
>> Wsparcie bezdomnych w zimie, Polska

Nie chcemy lamentować nad tym, że świat bywa zły, okrutny, niesprawiedliwy. Ch- cemy coś z tym robić. Działamy w myśl zasady R. W. Emersona: “najlepszą metodą walki ze złym światem, jest tworzyć świat dobry”. Każdy kto tylko zechce dołączyć do działań Fundacji przekona się, że jest to możliwe już za pięć złotych tygodnio- wo.

Więcej informacji: www.dobrafabryka.pl

 

PRZYBIJ NAM 5!

Projekt, w którym prosimy o ustawienie zlecenia stałego na 5 zł tygodniowo. To równowartość kawy, gazety czy soku… Dzięki regularnym wpłatom wspólnie przy- wracamy nadzieję w miejscach, które dawno zostały jej pozbawione. Bonusem jest wyjazd raz w roku dla dwóch wybranych osób wraz z Szymonem Hołownią do jed- nego ze wspieranych przez Fundację miejsc. Masz szansę na własne oczy zobaczyć siłę sprawczą naszych piątek!